Sot betohen tre kryetarët në veri

Të enjten e 25 majit do të mbahet ceremonia e betimit të tre kryetarëve shqiptarë në Komunat me shumicë serbe, Zubin Potok, Leposaviq e Zveçan

Mitrovicë Veriore - Fotografi nga arkivi.

Të enjten e  25 majit do të mbahet ceremonia e betimit të tre kryetarëve shqiptarë në Komunat me shumicë serbe, Zubin Potok, Leposaviq e Zveçan.

Ceremonia e betimit të kryetarëve në veri do të nisë në orën 10:00.

Nga ora 10:00 do të betohet kryetari i ri i Zveçanit, Ilir Peci, në shkollën e fshatit Boletin, ndërkaq po në orën 10:00 do të betohet kryetari i ri i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri, në Çabër.

Në orën 13:00 do të betohet kryetari i ri i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, në Bistricë.

Shija e redaktorit

Panairi i 23-të i Librit: Triumfi i fjalëve të shkruara

Me moton 'Libri triumfon', më 6 qershor pritet të hapet edicioni i 23-të i Panairit të Librit, i cili organizohet nga Shoqata e Botuesve...

“Dance the Night” e Dua Lipës zgjidhet si kënga e...

Kënga “Dance the Night” e këngëtares me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa ka kryesuar sondazhin e ri muzikor të kësaj jave. Fansat e muzikës votuan...

Policia heton incidentet në veri të Kosovës

Protestat janë duke vazhduar në tri komunat e veriut të vendit - Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan. Policia e Kosovës ka njoftuar se situata...

Të fundit nga rubrika