Sot hapet Forumi i parë ekonomik në mes të Kosovës dhe Portugalisë

"Hapja e Forumit të parë Ekonomik mes Kosovës dhe Portugalisë do të bëhet nga Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Donika Gërvalla-Schwarz, Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, znj. Saranda Bogujevci dhe Nënkryetari i Kuvendit të Portugalisë, z. Marcos Perestrello", thuhet në njoftimin e MPJD-së

Sot hapet Forumi i parë i Biznesit Kosovë – Portugali.

Në hapje të këtij forumi do të marrin pjesë ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla-Schwarz, nënkryetarja e kuvendit të Kosovës, Saranda Bogujevci dhe nënkryetari i Kuvendit të Portugalisë, Marcos Perestrello.

Me këtë rast do të nënshkruhet dhe një Memorandum Bashkëpunimi ndërmjet Odës Ekonomike të Kosovës dhe Asociacionit të Bizneseve të Minho-s.

“Hapja e Forumit të parë Ekonomik mes Kosovës dhe Portugalisë do të bëhet nga zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Donika Gërvalla-Schwarz, nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, znj. Saranda Bogujevci dhe nënkryetari i Kuvendit të Portugalisë, z. Marcos Perestrello”, thuhet në njoftimin e MPJD-së.

 

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika