Sot pritet shkarkimi i kryesuesit në Kuvendin Komunal të Prishtinës

Kuvendi Komunal i Prishtinës sot mban seancë të jashtëzakonshme, ndërkaq në rend dite është shkarkimi i kryesuesit të Kuvendit, Pëllumb Bajçinovci

Kuvendi Komunal i Prishtinës

Kuvendi Komunal i Prishtinës sot mban seancë të jashtëzakonshme, ndërkaq në rend dite është shkarkimi i kryesuesit të Kuvendit, Pëllumb Bajçinovci.

Mbledhja e jashtëzakonshme pritet të nisë në orën 15:00.

“Sot në ora 15:00, Kuvendi Komunal i Prishtinës mban mbledhje të jashtëzakonshme. Pika e vetme e rendit të ditës është: Shkarkimi i Kryesuesit të Kuvendit”, thuhet në postimin e asamblistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Gëzim Sveçla.

VV-ja inicion shkarkimin e kryesuesit të Kuvendit Komunal në Prishtinë

Lëvizja Vetëvendosje, qendra në Prishtinë, ka iniciuar mbajtjen e një mbledhjeje të jashtëzakonshme të Kuvendit Komunal të Prishtinës, për ta shkarkuar kryesuesin e Kuvendit Komunal.

“Këshilltarët Komunal të Lëvizjes VETËVENDOSJE!, me mbështetje të këshilltarëve të AAK-së, një këshilltari të AKR-së dhe një këshilltari të pavarur, kanë inicuar mbajtjen e mbledhjes së jashtëzakonshme të Kuvendit Komunal të Prishtinës me të vetmen pikë të rendit të ditës:SHKARKIMIN E KRYESUESIT TË KUVENDIT KOMUNAL”, thuhet në njoftim.

Shija e redaktorit

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Rama e quan “hap historik” votimin Pro anëtarësimit të Kosovës...

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka konsideruar si hap historik votimin e Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës(KiE) që i hap rrugë anëtarësimit...

Kurti: Me Kosovën aty, KiE fiton një demokraci të re...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi Asambleja Parlamentare e Këshilli të Evropës ka votuar “për” anëtarësimin e Kosovës në këtë organizatë. Përmes një...

Të fundit nga rubrika