Sot zhvillohen dy ndeshje në basketbollin kosovar

Sot do të zhvillohen dy ndeshje të rëndësishme në elitën e basketbollit kosovar. Trepça do ta pres në Mitrovicë Vëllaznimin ndërsa Sigal Prishtina do ta pres në Prishtinë ekipën e Istogut

Ilustrim

Sot(e diele) më 21 janar do të zhvillohen dy ndeshjet e fundit të xhiros së 18-të në elitën e basketbollit kosovar.

Ekipi më në formë për momentin, Trepça, e cila nuk di për humbje që prej 10 xhirove radhazi. Mitrovicasit në shtëpi këtë herë e presin Vëllaznimin nga ora 19:00.

Xehetarët janë lider të tabelës bindshëm me 15 fitore e dy humbje, derisa gjakovarët janë të pestit(5) me tetë(8) fitore e nëntë(9) humbje.

Përballja e tjetër është mes Istogut e Sigal Prishtinës.

Në këtë ndeshje që luhet nga ora 17:00, bardh e kaltrit shihet favorit, duke e parë situatën tek Istogu që ka vetëm një fitore deri më tani dhe janë të fundit në tabelë.

Në krahun tjetër, Prishtina është e treta(3) në ndekje të pozitës së dytë, dallimi është një pikë.

Dje (të shtunën), Peja e mposhti në derbi Golden Eagle Yllin, derisa Bashkimi ishte bindshëm më i mirë se Prizreni në derbin lokal.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika