Spanja shënon fitore në minutat e fundit kundër Shqipërisë

Kombëtarja e Shqipërisë është mposhtur me rezultat të ngushtë 2 me 1, në miqësoren e së shtunës, në stadiumin e Espanyolit.

Përfaqësuesja shqiptare i shkaktoi mjaft telashe ekipit spanjoll. Vetëm në minutën e 75-të, ekipi i Luis Enrique-s, kaloi në epërsi, me golin e ish- sulmuesit të Man Cityt dhe tash të Barcelonës, Feran Torres.

Nuk vonoi shumë kur Myrto Uzuni shfrytëzoi një lëshim në mbrojtjen spanjolle, për të shënuar në minutën e 85-të. Por, goli i tij nuk ishte i mjaftueshëm që kombëtarja shqiptare ta marrë një pikë nga kjo ndeshje.

Pesë minuta më pas, kur edhe po mendohej që Shqipëria do të merrë një pikë ndaj Spanjës, në skenë doli Dani Olmo, i cili në minutën e 90-të, me një gol të bukur ia siguroi fitoren kombëtarës së Spanjës.

Spanja dhe Shqipëria kanë luajtur tetë lojë në mes vete dhe në asnjërën nga to, Shqipëria nuk ka nxjerrë ndonjë pikë.

Loja e ardhshme e Shqipërisë do të jetë përsëri lojë miqësore, por, kësaj here kundër Gjeorgjisë.

Shija e redaktorit

Ballkani me fitore historike, një hap larg kualifikimit në Ligën...

Ballkani ka fituar ndeshjen ndaj Shkupit në kuadër të play-offit të Ligës së Konferëncës në Stadiumin “Todor Proeski” në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut. Ekipi...

KB Prishtina bëhet pjesë e garës më të re të...

Kryetari i Klubit të Basketbollit Prishtina, Blerand Stavileci ka bërë të ditur se klubi i tij ka marrë ftesën për pjesëmarrje në garën më...

DokuFesti me turistët e huaj, infuzion për ekonominë e Prizrenit

Dhjetëra e mijëra vizitorë vendorë e ndërkombëtarë kanë shkelur rrugëve të qytetit të Prizrenit gjatë javës së fundit. Shkaku i këtij fluksi turistësh në kryeqytetin historik...

Më të lexuarat

“Kemi pritur mjaft, është koha për paqe” thonë qytetarët në...

Grafitet e vendosura dhe patrullat e Policisë, janë pamjet që po e shoqërojnë Mitrovicën Veriore gjatë së enjtes së 18 gushtit. Të heshtur por në...

Escobar pas takimit me Kurtin: Asociacioni duhet të formohet sipas...

I dërguari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, pas takimit me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, ka thënë se...

Mandl kërkon sqarim nga BE-ja për referimin ndaj kryeministrit Kurti...

Në njoftimin e faqes zyrtare të Bashkimit Evropian(BE) për takimin që u mbajt të enjten e 18 gushtit në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, është...

Të fundit nga rubrika