Spanjë – Kroaci, formacionet zyrtare: De La Fuente dhe Dalic e nisin me më të mirët

Kombëtarja e Spanjës dhe ajo e Kroacisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e parë në Euro 2024.

“La Roja” do të përballen me kroatët në ndeshjen e parë të Euro 2024 e vlefshme për grupin B aty ku bën pjesë edhe Shqipëria dhe Italia.

Ndeshja mes dy kombëtareve do të zhvillohet me fillim nga ora 18:00 në stadiumin “Olympiastadion” të Berlinit përcjell Telegrafi transmeton Portali Dukagjini.

 Trajnerët e të dyja ekipeve kanë vendosur në fushë lojtarët më të mirë që kanë në dispozicion në kërkim të pikëve të plota.

Tek Spanja nga minuta e parë në këtë ndeshje do të luajnë yje si Carvajal, Rodri, Pedri, Yamal etj, ndërsa aspak keq nuk qëndron as Kroacia që e nis me yje si Gvardiol, Modric, Brozovic e Kovacic.

Formacionet zyrtare:

Spanja: Simon, Carvajal, Nacho, Le Normand, Cucurella, Fabian, Rodri, Pedri, Yamal, Morata, Williams.

 Kroacia: Livakovic, Stanisic, Pongracic, Gvardiol, Sutalo, Majer, Kovacic, Kramaric, Modric, Brozovic, Budimir.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika