Statovci kritikon Anglinë: S’e ka merituar të shkojë deri në finale

Faruk Statovci ka komentuar kualifikimin e kombëtares së Anglisë në finale të kampionatit evropian, duke theksuar se ata e kanë arritur qëllimin e tyre pavarësisht kritikave të shumta.

Sipas Statovcit, edhe pse Anglia nuk ka treguar lojën më të mirë në këtë kampionat, ata kanë arritur finalen falë vështirësive dhe përpjekjeve të tyre.

Ai thekson se futbolli është një lojë e paparashikueshme, ku shpesh rezultati mund të vendoset nga një gol i vetëm.

“Unë mendoj që Anglia pavarësisht që është kritikuar shumë, këta e kanë arrtiru qëllimin e vet. Nëse flasim në anën sportive në bazë të lojës mendoj se nuk e ka merituar të shkojë deri në finale. Ka pasur kombëtare që kanë luajtur më mirë, por në çdo kampionat më vështirësi shkon dhe në fund mund të ia dal. Për atë futbolli është lojë interesante, se ka askush në dorë golin”, ka thënë Statovci.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika