Statovci: Nuk mund t’a ndaj kombëtaren e Kosovës dhe Shqipërisë, më rreh zemra për të dyjat

Trajneri Faruk Statovci, ka thënë se “i rrah zemra” për të dy kombëtaret e futbollit, të Kosovës dhe Shqipërisë

Trajneri Faruk Statovci

Trajneri Faruk Statovci, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se “i rrah zemra” për të dy kombëtaret e futbollit, të Kosovës dhe Shqipërisë.

“Mua më rreh zemra për të dyjat. Personalisht nuk mund t’i ndaj, jam adhurues i të dy kombëtareve. Në fund të fundit jemi shqiptarë, e folim një gjuhë”, ka thënë Statovci.

Statovci ka thënë se nuk mendon që duhet të ketë ndasi në këtë aspekt.

“Nuk mendoj që duhet të ketë ndasi në këtë aspekt”, ka thënë ai.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika