Statovci: Spanja do ta fitoj kampionatin, Franca gjynah me shku në finale pa dhënë gol

Faruk Statovci ka thënë se Spanja do të jetë fituese e EURO 2024

Faruk Statovci i cili kishte parashikuar se Spanja do të fitoj kampionatin Euro 2024, pas fitores së spanjollëve ndaj francezëve në emisioni Euro Dueli në RTV Dukagjini, ka thënë se pavarësisht se Franca ka lojtarë të mirë, “është gjynah me shku në finale pa dhënë gol”.

“Franca pa rrezikshëm përkundër dy gjysëm rasteve që patën”, ka thënë Statovci.

Sipas tij, Spanja ka shënuar gola në vazhdimësi, ndërsa spanja me do “autogola” nuk është në rregull me fitu.

Ai tutje ka thënë se Franca në përballje me Spanjën sonte ka përformuar megjithatë mirë, por larg nga ajo ka qenë Spanja.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika