Stili i Selena Gomez në “Only Murders In the Building”, mund të bëhet frymëzimi juaj për vjeshtë

Nuk jeni të sigurt se çfarë të keni në mendje si stil vjeshtor këtë vit, Selena Gomez me personazhin në serialin “Only Murders In the Building”, ju mundëson të frymëzoheni me ngjyra dhe t’i shihni disa nga kombinimet e saj për këtë stinë

Selena Gomez në personazhin e serialit “Only Murders In the Building”, Mabel

Derisa jemi duke hyrë në stinën e vjeshtës, kemi nevojë të plotësohemi në stil, për të mos menduar gjatë vetëm për një veshje ditore, inspirim apo frymëzim për ju mund të jetë stili i yllit botëror, Selena Gomez, në serialin e saj të fundit “Only Murders In the Building”.

Gomez ishte rikthyer për të ripërsëritur rolin e saj si fantastik të Mabel Mora në sezonin 2 të Hulu ‘s Only Murders in the Building , i cili premierë dy episodet e tij të parë më 28 qershor.

Mabel me palltot e veshura gjatë serialit, të frymëzon që t’i veshësh me ngjyra të verës, dhe jo me ngjyra të vjeshtës. Pasi ajo ka veshur disa pallto ngjyrë të verdhë dhe një xhemper me jake të cilin e ka kombinuar me pantallona të rehatshëm.

Teksa, Mabel ecën në rrugë në Upper West Side, ka veshur një pulovër të verdhë, veshur nën një pallto ngjyrë mustardë me gëzof artificial, syze dielli të rrumbullakëta, pantallona “vintage”, dhe një palë çizme me lidhëse.

Selena Gomez në personazhin e serialit “Only Murders In the Building”, Mabel

Mbi kokë ajo mbante një kapelë të verdhë, dhe një palë kufje Beats të kuqe.

Ndërsa shfaqja përparon, Mabel fillon një podcast të vërtetë krimi për vrasjen e fqinjit të saj së bashku me banorët e tjerë Steve Martin dhe Martin Short. Gjatë gjithë kohës, ajo i përshtatet sitlit të vjeshtës me veshje të jashtëzakonshme.

Selena Gomez si Mabel në Only Murders in the Building

Këtu ajo është duke ndjekur një të dyshuar me një gëzof artificial të gjelbër nga Proenza Schouler, ose duke vizituar një galeri arti me një pallto të tejdukshme nga dizajneri Dries Van Noten.

Pastaj janë çizmet e rrafshëta, të zeza dhe zakonisht të gjata deri te kyçi i këmbës, nga Guiseppe Zanotti ose Re/Done.

Selena Gomez si Mabel në Only Murders in the Building , e veshur me një pallto pelushi kafe

Dana Covarrubias, dizajnerja e kostumeve për “Only Murders in the Building”, përshkruan stilin e Mabel sikur Nancy Drew të takonte Cher nga “Clueless”.

“Gjithmonë përpiqem të stiloj veshjet me gjëra që mund të konsiderohen tipike femërore ose mashkullore dhe duke i përzier ato, duke sjellë elemente më të forta dhe disa elemente më të buta”, ka thënë Covarrubias, shkruan Vogue.

Një tjetër ndikim i madh në stilin e personazhit të Mabel, është realiteti i New York-ut. “Logjikisht, është ftohtë në New York, ata i përshtaten personazhit dhe e mbajnë atë ngrohtë. Kufjet e saj Beats e bëjnë atë të duket e mbyllur për botën dhe janë të vërteta për një banore të NYC.

Selena Gomez si Mabel në Only Murders in the Building

Covarraubias, e cila jeton vetëm në New York, mendoi shumë zakonet e saj kur vendosi për veshjet e personazhit Mabel. Për shembull, nëse Mabel ndoshta do të arrinte në vendndodhjen e saj përmes metrosë, veshja e saj do të ishte e qetë dhe konservatore.

“Realiteti është se ju doni të dukeni bukur, doni të lezetshme, por sikur nuk dëshironi të tërhiqni vëmendjen domosdoshmërisht”, ka thënë ajo.

Selena Gomez si Mabel në Only Murders in the Building , e veshur me një pallto pelushi kafe

Por, nëse Mabel do të shkonte për një natë jashtë në qytet me një taksi, Covarrubias do ta vendoste atë me taka më të larta dhe fustane të shkurtra.

Kjo është ndoshta ajo që e bën stilin e Mabel kaq të lakmueshëm.

Selena Gomez si Mabel në Only Murders in the Building

Ndërsa, Kushdo që jetonte në një qytet e dinte se nuk po përballej me gjëra realiste si transporti publik, rrugët e mbushura me njerëz, moti i ndryshueshëm shpejt dhe çdo rrethanë tjetër e rëndë që jeta urbane ju hedh çdo ditë.

Shija e redaktorit

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Ndryshimi që erdhi nga protestat e studentëve këmishëbardhë të UP-së

“Liria mund të të mos bëjë të lumtur, por të bën njeri”. Këtë thënie e kujton Driton Lajçi, Nënkryetar i Unionit të Pavarur të Studentëve...

Më të lexuarat

Ymeri: Kurti është një hap para dialogut dhe marrëveshjeve me...

“Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është është një hap para në dakordim të dialogut dhe marrëveshjeve  me Serbinë”. Kështu, ka deklaruar analisti politik, Visar Ymeri,...

Maqedonia nuk i njeh letërnjoftimet serbe të institucioneve paralele

“Kjo nuk ka qenë temë diskutimi fare…” Kjo ishte përgjigjja e ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në pyetjen nëse serbët mund ta kalojnë...

Dhunohet 13-vjeçarja, viktima është 8 muajshe shtatëzënë

“Jam frigu tha prej meje, dëmëthënë prej prindit. Jam frigu me tregu, kom mendu se hajt kurgjo nuk është”. Kështu nis rrëfimi i një ngjarjeje...

Të fundit nga rubrika