Stoltenberg fton Kurtin dhe Vuçiqin të bëjnë përparim në dialog

Sekretari i NATO-s, Jens-Stoltenberg

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se bisedimet e ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian (BE) në Ohër janë të rëndësishme.

Stoltenberg ka ftuar kryeministrin Kurti dhe presidentin Vuçiq për t’u angazhuar në mënyrë konstruktive dhe për të bërë përparim.

“Ky është çelësi për stabilitetin e qëndrueshëm dhe të ardhmen evropiane dhe euroatlantike të rajonit”, ka shkruar Stoltenberg.

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka theksuar se KFOR-i vazhdon të punojë për një Kosovë stabile dhe paqësore.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika