Suarez afër ribashkimit me Messin

Me dritaren e transferimeve të MLS-së të hapur deri më 2 gusht, ata kanë ende kohë për të shtuar edhe më shumë superyje në listën e tyre

Lionel Messi dhe Luis Suarez.

Inter Miami mund të jetë më afër nënshkrimit të Luis Suarez pasi bleu një listë ndërkombëtare nga San Jose Earthquakes.

Klubi i MLS-së ka njoftuar të dielën se ata kanë blerë një slot ndërkombëtar shtesë nga San Jose Earthquakes për 150 mijë dollarë në Para të Përgjithshme të Alokimit (GAM) – para të gatshme që secili klub merr për t’u vendosur për transferime ose paga të lojtarëve.

Skuadrave të MLS-së u jepet një numër i caktuar slotesh në dispozicion të lojtarëve të huaj, por ata mund të shkëmbejnë me klube të tjera për para.

Siç ka raportuar mediumi Goal, Inter Miami kishte shkëmbyer tashmë të gjitha slotet e tyre në dispozicion, duke i detyruar ata të blejnë një tjetër, ndërsa ndjekin ish-yllin e Barcelonës dhe Liverpoolit, Suarez.

Klubi nga Florida po përpiqet të ribashkojë 36-vjeçarin me bashkëlojtarët e tij të vjetër Lionel Messi, Sergio Busquets dhe Jordi Alba.

Miami gjithashtu ka qenë i lidhur fort me Andres Iniesta-n, por do të duhet të blejë një tjetër vend ndërkombëtar në mënyrë që të shtojë një legjendë të pestë të Barcelonës në radhët e tyre.

Skuadra e MLS ka shpresa që të përfundojë nënshkrimin e Suarez në të ardhmen e afërt, por tani për tani, Messi dhe Co po shohin përpara në një përballje të Kupës së Ligës kundër Atlanta United të mërkurën.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika