Sulm i armatosur në New York

Shumë njerëz u qëlluan të martën në mëngjes në një stacion metroje në Brooklyn, New York, ka thënë departamenti i zjarrfikësve të qytetit, raporton APnews.

Personeli i zjarrfikësve duke iu përgjigjur raporteve për tym në në rrugën 36th gjetën shumë njerëz të qëlluar, ka thënë një zëdhënës i Departamentit të Zjarrfikësve të qytetit të Nju Jorkut.

Një foto nga vendi i ngjarjes tregonte njerëz që kujdeseshin për pasagjerët e gjakosur të shtrirë në dyshemenë e stacionit.

Detaje të mëtejshme nuk ishin të disponueshme menjëherë. Policia e Nju Jorkut tha se po i përgjigjej raporteve për njerëz të plagosur ose nga të shtënat me armë ose nga një shpërthim.

Shija e redaktorit

Këngët për nder të gjeniut Andy Warhol

Data e 6-gushtit shënon lindjen e një pop artisti si Andrew Warhol, arti i tij i  mrekullueshëm dhe idetë revolucionare të Warhol ishin padyshim...

“Film n’park”, tradita që i rikthehet Prishtinës

Në zemrën e gjelbërt të kryeqytetit, në mesin e dritave, miqve dhe muzikës, është vendi ku “Film n’park” shënon një rikthim pas kufizimeve nga...

Skender Beck, shqiptari nga Amerika na dërgon tinguj të Rock’n...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, vendi ku dolën shumë artistë të mëdhenjë si Bob Dylan, Jim Morrison, Jimi Hendrix, dhe shumë të tjerë, nga...

Më të lexuarat

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Një person largohet nga një restorant në Pejë pa paguar...

Një person mashkull shihet duke ngrënë mengjes, dhe menjëherë pas përfundimit ai shihet duke u larguar pa komunikuar me ndonjë kamerier nga restoranti. Pamjet e...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika