Dyshohet se një punëtor teknik sulmoi të miturën seksualisht

Raporti 24-orësh i Policisë së Kosovës bën të ditur se rasti ka ndodhur pasditen e së enjtes së 17 nëntorit, në Malishevë. Ndërkaq, zëdhënës i Policisë për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj ka konfirmuar për Portalin Dukagjini se e mitura dyshohet të jetë sulmuar nga punëtori teknik i shkollës

Ilustrim

Dyshohet se një nxënëse e SHFMU “Kajtaz Ramadani” në Kijevë, është sulmuar seksualisht nga një punonjës teknik i kesaj shkolle.

Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar Sheremet Elezaj, zëdhënës i Policisë për rajonin e Gjakovës.

“Me datë 17.11.2022, Stacioni Policor në Malishevë është njoftuar se viktima, femër (e mitur),  nxënëse e SHFMU “Kajtaz Ramadani” në Kijevë, ishte sulmuar seksualisht nga një punonjës teknik i kesaj shkolle. Njësitet relevante të policisë i janë përgjigjur rastit dhe është arrestuar i dyshuari”, ka thënë Elezaj.

Krahas kësaj, bëhet e ditur se me vendim të Prokurorit të Shtetit, i dyshuari është ndalur në mbajtje për 48 orë. Të njëjtit i është iniciuar rasti “Sulm seksual”.

Një lajm i tillë, ndonëse me pak detaje, ishte përfshirë në raportin 24-orësh të Policisë së Kosovës.

“Malishevë 17.11.2022-15:15. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti e ka sulmuar seksualisht viktimën femër kosovare. Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari pas intervistimit me rekomandimin e prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

Shija e redaktorit

Gazetari i RTV Dukagjinit, Dardan Idrizi shpallet fitues i çmimit...

Në ditën e shënimit të 20 vjetorit të themelimit të Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK), kjo organizatë ka mbajtur një event, në të...

Fotografia familjare e Samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit e Samitit në Tiranë për Ballkanin Perëndimor dhe Bashkimit Evropian, kanë realizuar "fotografinë familjare" në ambientet e Hotel Marriott,...

Fury mposht Chisoran, mbron titullin botëror të peshave të rënda

Boksieri britanik, Tyson Fury, ka mposhtur Derek Chisoran ​​për të mbrojtur titullin e tij WBC, të peshave të rënda. Meçi ka zgjatuar deri në raundin...

Më të lexuarat

BE merr ‘anë’ në raportet mes Kosovës dhe Serbisë

Emrimi i Nenad Rashiq, Ministër për Kthim dhe Komunitete nga Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka ardhur një muaj pas bojkotimit të institucioneve të...

Zotëria i parë i Kosovës për Vuçiqin: Ish-Ministri i “kasapit...

  Zotëria i parë i Kosovës, Prindon Sadriu ka shpërndarë një lajm në rrjetin e tij social Facebook, ku presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq e...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika