Sulmi fizik ndaj ekipit të “Nacionales”, spitali del me reagim: Incident i provokuar nga gazetarët, sigurimi po e kryente detyrën e vet

"Me dt. 19.07.2023 rreth orës 12.30 ka ndodhur nje incident në mes Punëtorit të Sigurimit të Spitalit të Gjakovës dhe gazetarëve të TV Nacionales, incident ky i provokuar nga gazetarët në fjalë, duke u nisur nga fakti që punëtori i Sigurimit ka qenë duke kryer detyrën e tij, që asnjë TV nuk lejohet të incizojë pa lejen paraprake nga Drejtori Ekzekutiv"

Sulmi fizik ndaj ekipit te “Nacionales”, spitali del me reagim: Incident i provokuar nga gazetarët, sigurimi po e kryente detyrën e tij

Spitali i Përgjithshëm “Isa Grezda” në Gjakovë ka reaguar ndaj incident që ka ndodhur gjatë ditës së mërkurë(dje) në mes të gazetarëve të gazetës “Nacionale” dhe sigurimit të këtij spitali.

Sipas tyre, incidenti ka qenë i provokuar nga gazetarët, duke theksuar se sigurimi ka qenë duke e kryer detyrën e tij.

“Me dt. 19.07.2023 rreth orës 12.30 ka ndodhur nje incident në mes Punëtorit të Sigurimit të Spitalit të Gjakovës dhe gazetarëve të TV Nacionales, incident ky i provokuar nga gazetarët në fjalë, duke u nisur nga fakti që punëtori i Sigurimit ka qenë duke kryer detyrën e tij, që asnjë TV nuk lejohet të incizojë pa lejen paraprake nga Drejtori Ekzekutiv. Shprehim keqardhje për incidentin e ndodhur dhe ju bëjmë apel të gjitha mediave për respektimin e rregullave të Institucionit”, thuhet në njoftim.

Ndërkaq, për sulmin ka reaguar edhe Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK).

“Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës shprehet tejet i shqetësuar me sulmin fizik ndaj ekipit të Nacionales dhe u bën thirrje organeve të drejtësisë ta trajtojnë me prioritet rastin”, thuhet në reagimin e AGK-së.

Shija e redaktorit

Mirush Kabashi – “Ishte i madh, një gjeni dhe yll...

Ikona e artit shqiptar, Mirush Kabashi, ka ndërruar jetë në moshën 75-vjeçare, duke lënë pas një trashëgimi të pasur artistike me mbi 100 role...

Rama: Magjia e festave erdhi

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka hapur Tregun e Fundvitit në qendër të kryeqytetit. Ai ka thënë se në bulevardin "Xhorxh Bush" qytetarët do të...

Mbrojtja e krerëve të UÇK-së triumfon ndaj ZPS-së, Specialja iu...

Trupi Gjykues në Dhomat e Specializuara të Kosovës ka marrë një vendim në lidhje me komunikimet dhe vizitat e krerëve të UÇK-së, respektivisht, Hashim...

Të fundit nga rubrika