Sulmohen dy policë në Gjilan teksa tentonin ta arrestonin një person

Dy policë në Gjilan kanë pranuar tretman mjekësor pasi u goditën nga një person i dyshuar teksa ishin duke tentuar ta arrestonin

Ilustrim

Policia e Kosovës ka raportuar për një sulm ndaj dy zyrtarëve policorë në Gjilan.

Kjo erdhi pasi policët u goditën nga një person i gjinisë mashkullore, të cilin tentuan ta arrestonin pasi kishte urdhëresë aktive nga Gjykata.

Në raportin 24-orësh bëhet e ditur se i dyshuari e ka goditur edhe automjetin e policëve dhe është larguar në drejtim të panjohur.

Rasti vazhdon të jetë nën hetim, ndërsa në raportin e përditshëm të policisë është cilësuar si “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”.

“Dy zyrtarë policorë kanë pranuar tretman mjekësor pasi që të njëjtit duke tentuar ta arrestojnë të dyshuarin mashkull kosovar i cili kishte urdhëresë aktive nga Gjykata, janë goditur nga i njëjti i cili ishte me veturë në lëvizje si dhe u ka goditur edhe automjetin dhe është larguar në drejtim të panjohur, rasti në procedurë hetimore”, thuhet në raportin 24-orësh.

Shija e redaktorit

Lansohet platforma e-Komuna, Kurti: Drejt një qeverisjeje digjitale me fokus...

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal ka organizuar të premten ceremoninë e lansimit të shërbimeve të e-Komuna, e cila është pjesë e platformës shtetërore...

ASK: Në Kosovë s’ka rënie të madhe të numrit të...

Procesi i regjistrimit të popullsisë në Kosovë përfundon këtë të premte, pas fillimit të tij më 5 prill, rezultatet preliminare të të cilit pritet...

Osmani bisedon me homologun gjerman, diskuton rëndësinë e anëtarësimit të...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, të martën mbrëma ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun gjerman, Frank-Walter Steinmeier. Në një postim në rrjetin social "X",...

Të fundit nga rubrika