Sulmohet ekipi i RTV21 në Mitrovicën e Veriut

Ekipi i RTV21, gazetarja Lirie Dibrani dhe kameramani, Berat Bahtiri, është sulmuar nga protestuesit serbë derisa po raportonte nga pjesa veriore e Mitrovicës, konkretisht në sheshin Car Llazar.

Protestuesit serbë teksa e kanë sulmuar fizikisht kameramanin Berat Bahtirin, u është marrë edhe pajisja me të cilën ishin duke xhiruar.

May be an image of 1 person

Sulmet në veri të vendit janë bërë të shpeshta ditëve të fundit.

Po ashtu edhe vetura e mediumit, Periskopi është gjuajtur me plumba gjatë natës në Zveçan.
“Veturat e disa prej ekipeve mediale nga Prishtina, mbrëmë kanë mbetur të bllokuara në Zveçan, pas largimit të gazetarëve dhe kameramanëve, disa orë pas përleshjeve mes KFOR-it dhe serbëve lokalë”, ka bërë të ditur Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK).

AGK-ja ka dënuar këto sulme teksa ka bërë thirrje që të bëhet mbrojtja e gazetarëve në atë pjesë nga Policia e Kosovës.

AGK-ja dënon sulmet ndaj gazetarëve me gjësende të forta në Leposaviq

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika