Sulmohet me kokteje molotovi një qendër e refugjatëve në Britani

Po dyshohet se një burrë ka hedhur kokteje molotovi në një qendër të refugjatëve në Kent të Britanisë së Madhe përpara se të shkonte në stacionin e karburantit aty pranë për të 'vrarë veten'

Një burrë dyshohet se ka hedhur një bombë me benzinë ​​në një qendër të përpunimit të emigrantëve në Kent

Një burrë hodhi kokteje molotovi të bashkangjitura me fishekzjarre në një qendër për përpunimin e emigrantëve në portin e Dover të dielën dhe më pas vrau veten, thanë dëshmitarët.

Sulmuesi, një burrë i bardhë me një majë me vija, u ngjit në qendër me një automjet sportiv SEAT të bardhë, njofton Daily Mail.

Ai doli dhe hodhi tre bomba me benzinë, njëra prej të cilave nuk shpërtheu, tha një fotograf.

Më pas ai shkoi me makinë në një pikë karburanti aty pranë dhe vrau veten,  kanë thënë dëshmitarët. Policia mbërriti pak minuta më pas dhe rrethoi zonën.

Incidenti erdhi pasi pothuajse 1,000 emigrantë mbërritën në Mbretërinë e Bashkuar pasi kaluan Kanalin të shtunën.

Shija e redaktorit

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Distria e Nora në finale, sigurojnë medalje në Grand Slamin...

Kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, janë kualifikuar në finale të Grand Slamit të xhudos që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit. Xhudistja kosovare,...

Maqedonci: Uniforma e FSK-së është trashëgimi e vlerës së atyre...

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, gjatë ceremonisë së diplomimit të rekrutëve të FSK-së, ka kujtuar kohën e mbajtjes së uniformës, e të cilën, ai...

Të fundit nga rubrika