Pasi sulmoi fizikisht nënën e tij, dënohet me tetë muaj burgim

Gjykata Themelore në Prizren e ka dënuar me tetë muaj burgim të akuzuarin për kryerjen e veprës penale, lëndim i lehtë trupor

Gjykata Themelore në Prizren, Departamenti i Përgjithshëm, të enjte e ka dënuar me tetë muaj burg të akuzuarin me inicialet Gj.B., për shkak të veprës penale, lëndim i lehtë trupor.

Sipas njoftimit të Gjykatës, në maj të vitit 2018 në Prizren, në shtëpinë e përbashkët familjare, i akuzuari Gj.B., i ka shkaktuar lëndime trupore të dëmtuarës, nënës së tij.

“Pas një mosmarrëveshje paraprake, pasi që i pandehuri fjaloset me motrat e tij, e dëmtuara, nëna e të pandehurit ndërhyn me qëllim të qetësimit të situatës, atëherë e dëmtuara sulmohet fizikisht nga i akuzuari GJ.B., me të cilat veprime të dëmtuarës i shkaktohen lëndime trupore të konstatuara me ekspertizë mjeko-ligjore”, thuhet në njoftimin e Gjykatës.

Pas shpalljes së aktgjykimit, gjyqtari i rastit ka njoftuar palët që brenda afatit ligjor të gjitha palët në procedurë, do të pranojnë aktgjykimin e plotë në formë të shkruar dhe të arsyetuar.

Sipas njoftimit, kundër këtij aktgjykimi pala e pakënaqur ka të drejtë ankese në Gjykatën e Apelit.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika