Sunak bën thirrje për mbështetje ndaj Ukrainës

“Tani është momenti për të dyfishuar mbështetjen tonë ushtarake”, kjo ishte thirrja në Konferencën e Sigurisë në Mynih, e kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar, Rishi Sunak

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Rishi Sunak (Foto: Reuters)

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Rishi Sunak, u ka kërkuar liderëve botërorë që ta “dyfishojnë” mbështetjen ushtarake ndaj Ukrainës.

“Tani është momenti për të dyfishuar mbështetjen tonë ushtarake”, u shpreh Sunak.

Ndërsa, u shpreh se fitorja në Ukrainë do të përfaqësonte një triumf mbi kërcënimet më të gjera globale. Pra, sipas tij, “duhet një fitore mbi idenë e luftës”, shkruan BBC.

Udhëheqësit botërorë po takohen në Konferencën e Sigurisë në Mynih, ku pjesëmarrës janë edhe presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti.

Shija e redaktorit

Nis Panairi i Librit, shtëpia botuese “Dukagjini” pret lexuesit me...

Shtëpia botuese “Dukagjini” gjendet në qendër të sallës së kuqe të Pallatit të Rinisë, ku pret lexuesit me një ofertë shumë të begatë. Shtëpia botuese...

Arrestohet personi që kërcënoi nënkryetaren e Leposaviqit, Sveçla: Koha e...

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar pas arrestimit të një personi që ka kërcënuar nënkryetaren e komunës së Leposaviqit, Dragana Miletiq. Me...

Isufaj: Prokuroria Speciale i ka nisur hetimet për sulmin ndaj...

Ushtruesi i Detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Blerim Isufaj, në një prononcim për RTV Dukagjini, e ka konfirmuar se Prokuroria Speciale ka nisur hetimet...

Të fundit nga rubrika