Sveçla kujton Arbënor Deharin: Përjetësisht udhërrëfyes në punën tonë për forcimin e shtetit

Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, ka përkujtuar aktivistin e LVV-së, Arbënor Deharin, duke theksuar se ai do të jetë udhërrëfyes për përpjekjet e tyre të forcimit të shtetit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla.

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, e ka kujtuar aktivistin e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Arbënor Deharin, në 10-vjetorin e vdekjes së tij.

Në një postim në Facebook, Sveçla ka theksuar se i ndjeri ishte model i një aktivisti modest dhe të vendosur.

“Në historikun 19 vjeçar të Lëvizjes sonë qëndron angazhimi i pashoq i Arbënorit, aktivistit të pandalshëm në çdo organizim të saj. Ai ishte modeli i aktivistit modest e të vendosur i cili ishte motiv për të gjithë ne, për shoqet e shokët e tij”, ka shkruar Sveçla.

Ministri Sveçla ka thënë se Arbënor Dehari do të jetë përjetësisht udhërrëfyes në punën e tyre për forcimin e shtetit.

“Arbënorin do ta kujtojmë gjithmonë për guximin, dijen e vullnetin e tij, për angazhimin pa kursim për barazi, drejtësi e mirëqenie për të gjithë. Arbënor Dehari do të jetë përjetësisht udhërrëfyes në punën tonë të përditshme, në përpjekjet tona për qytetarët tanë e për ngritjen dhe forcimin e shtetit tonë”, ka shkruar tutje ai.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika