Sveçla në takim me ambasadorin turk, diskutojnë për luftimin e krimit të organizuar dhe të korrupsionit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka pritur të martën në takim mikpritës ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Sabri Tunç Angili.

Me këtë rast, ministri Sveçla e njoftoi ambasadorin Angili për prioritetet e Qeverisë dhe të Ministrisë së Punëve të Brendshme për luftimin e krimit të organizuar dhe të korrupsionit.

Gjatë këtij takimi, ministri Sveçla e njoftoi ambasadorin edhe për reformat në të cilat është duke kaluar Ministria e Punëve të Brendshme.

Ministri Sveçla vlerësoi mbështetjen e vazhdueshme që ka dhënë Turqia në fuqizimin e kapaciteteve të institucioneve tona të sigurisë, me theks të veçantë për Policinë e Kosovës.

Ambasadori Angili e falënderoi ministrin Sveçla për mikpritjen dhe shprehu gatishmërinë për thellimin e bashkëpunimit në mes të Turqisë dhe Kosovës.

Shija e redaktorit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që...

Një projekt përrallor ka nisur të realizohet në Shëngjin. Ai po realizohet nga Dukagjini Resort, ku plani fillestar është për ndërtimin e disa objekteve e...

EURO DUELI – Nisja e aventurës futbollistike në TV Dukagjini

Sonte ka nisur emisioni “Euro Dueli” në TV Dukagjini, emision kushtuar Kampionatit Evropian. Analiza të detajuara, debate interesante, show, do t’i përcjellin shikuesit përgjatë një...

Parada e Çlirimit, FSK e Policia parakalojnë në Prishtinë

Pasardhëse e UÇK-së, e ushtria e shtetit të pavarur të Kosovës nuk kishte si të niste sot parakalimin në 25 vjetorin e çlirimit pos...

Të fundit nga rubrika