Sveçla për arrestimin e 4 personave në Prishtinë: Ndjehem krenar me punën dhe angazhimin e parreshtur të Policisë

Ministri i Punëve të Brëndshme, Xhelal Sveçla, për arrestimin e katër personave në Prishtinë gjatë kësaj të hëne, ka thënë se "Së bashku me të gjithë akterët institucional dhe qytetarët do të vazhdojmë luftën e pakompromis ndaj çdo individi apo grupi kriminal që cënon sigurinë në vendin tonë dhe të qytetarëve tanë"

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla

Ministri i Punëve të Brëndshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar për arrestimin e katër personave gjatë kësaj të marte, të cilët më pas janë dërguar në mbajtje, për të vazhduar me procedura të mëtejme ligjore.

“Njësitet relevante policore në koordinim me Drejtorinë Rajonale të Prishtinës dhe Prokurorinë, mbrëmë kanë arrestuar katër persona të cilët në mënyrë të organizuar si grup kriminal, në këmbim të të hollave, kanë kryer veprat penale si vrasje në tentativë, shkaktim i rrezikut të përgjithshëm, lëndim i rëndë trupor, zjarrvënie, detyrim dhe armëmbajtje pa leje”, ka shkruar Sveçla.

Sveçla ka shtuar se ndjehet krenar me punën dhe angazhimin e parreshtur të Policisë së Kosovës në vendosjen e rendit, ligjit dhe ofrimit të sigurisë për të gjithë qytetarët kudo në territorin e Republikës së Kosovës.

“Së bashku me të gjithë akterët institucional dhe qytetarët do të vazhdojmë luftën e pakompromis ndaj çdo individi apo grupi kriminal që cënon sigurinë në vendin tonë dhe të qytetarëve tanë”, ka thënë tutje Sveçla.

Policia e Kosovës ka njoftuar se të hënën e 23 janarit në vazhdën e realizimit të objektivave strategjike dhe planeve operacionale, që kanë për qëllim luftimin e veprimtarive kriminale, që ndërlidhen me fushën e krimit të organizuar, ka realizuar një operacion policor në rajonin e Prishtinës, i cili ka përfshirë katër lokacione të ndryshme.

Pamje nga operacioni policor në Prishtinë, arrestohen 4 persona për vepra të ndryshme penale (VIDEO)

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Gjendet pa shenja jete një person në Gjakovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se është gjetur një person pa shenja jete në shtëpinë e tij në Gjakovë. Në raportin 24-orësh thuhet se njësitë...

Barrikadat, KFOR-i paralajmëron ndërhyrje nëse ato nuk largohen

Efikasiteti i këtyre mjeteve të rënda të KFOR-it është testuar hiç më larg se dy ditë më parë. Ushtrimet e 19 dhjetorit i kanë mundësuar...

Të fundit nga rubrika