Sveçla takohet me homologun nga Shqipëria në pikën kufitare në Vërmicë

Ka nisur takimi në mes të ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe homologut nga Shqipëria, Taulant Balla në pikën kufitare në Vërmicë

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Xhelal Sveçla, së bashku me ministrin e Punëve të Brendshme të Shqipërisë, Taulant Balla, kanë nisur takimin në Vërmicë, pikën e përbashkët të kalimit kufitar në mes të Kosovës dhe Shqipërisë.

Mediat nuk janë lejuar të marrin pamje brenda takimit.

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika