Sveçla takohet me komandantin e KFOR-it, diskutojnë për sigurinë në vend

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, është takuar me komandantin e ri të KFOR-it në Kosovë, Gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia, të cilin e ka falënderuar për krijimin e një ambienti të qetë për qytetarët e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla dhe , Gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, të enjten është takuar me komandantin e ri të KFOR-it në Kosovë, Gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia, me të cilin kanë diskutuar për situatën aktuale të sigurisë në vend.

Sveçla ka shkruar se komandantit të KFOR-it ia ka konfirmuar gatishmërinë për të bashkëpunuar për arritjen e qëllimeve të përbashkëta.

“E njoftova Komandantin z. Ristuccia për situatën aktuale të sigurisë në Republikën e Kosovës dhe për përkushtimin tonë për ofrimin e sigurisë, rendit dhe ligjit po ashtu. Siguria dhe stabiliteti janë synimet tona të përbashkëta andaj me rastin e marrjes së mandatit nga Gjeneralmajor Ristuccia, ri-konfirmova gatishmërinë tonë për bashkëpunim të ngushtë dhe intensiv në arritjen e qëllimeve tona”, ka shkruar Sveçla në Facebook.

Ministri i Punëve të Brendshme, në fund e falënderoi komandantin Ristuccia për gatishmërinë dhe përkushtimin për krijimin e një ambienti të qetë për qytetarët e Kosovës.

Shija e redaktorit

“Dukagjini” me 19 botime të reja, gati për panairin “Prishtina...

Shtëpia botuese “Dukagjini” është gati për Panairin e 23-të të Librit në Prishtinë. Fiks 19 botime të reja përbëjnë ofertën e kësaj shtëpie botuese...

Sunny Hill festival bëhet gati për hapësirën e re, edicioni...

Festivali Sunny Hill ka sjellë mijëra fansa të muzikës nga vende të ndryshme të botës në Prishtinë. Festivali më i madh në vendin tonë...

Atiq nis procedurat për anëtarësimin e Mitrovicës së Veriut në...

Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq, i ka nisur procedurat për anëtarësimin në Asociaiconin e Komunave të Kosovës (AKK). Atiq ka kërkuar...

Të fundit nga rubrika