Szunyog raporton në Komisionin për Punë të Jashtme

Përfaqësuesi special i BE-së për Kosovën, Tomas Szunyog, do të ketë një takim në Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë. Takimi pritet të nisë nga ora 10:00

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog

Përfaqësuesi Special i BE-së për Kosovën, Tomas Szunyog, do të ketë një takim  në Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë të Kuvendit të Kosovës.

Takimi pritet të nisë nga ora 10:00.

Ndërkohë nuk janë bërë të ditura temat që do të jenë në mes të Szunyog dhe deputetëve të Kuvendit të Kosovës, raporton RTKlive.

Ndryshe, ditë më parë Këshilli i BE-së ka zgjatur mandatin e përfaqësuesit special të BE-së në Kosovë, Tomas Szuyog, deri më 31 gusht 2024.

 

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika