Tahiri bën kërkesë ndaj Rames për anulimin e rrugëve njëkahëshe në Prishtinë

Nga vendimi i Komunës së Prishtinës për testimin në qarkore njëkahëshe për automjetet, Besnik Tahiri kërkon nga kryetari Përparim Rama, anulimin e këtij vendimi

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka kërkuar nga kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama ta anulojë menjëherë vendimin për ta shndërruar unazën qendrore të kryeqytetit në qarkore njëkahëshe për automjete.

Tahiri përmes një statusi në rrjetin social në Facebook, ka shkruar se organizimi njëkahor i rrugëve në kryeqytet është bërë pa rezultat të qartë dhe me ndikim negativ.

Sipas tij, edhe pse qëllimi i deklaruar del të jetë ambiental, tollovia e shkaktuar nuk i shërben kësaj, duke shtuar se kolona të tilla rritin ndotjen e ambientit.

Ky reagim erdhi si pasojë e testimit nga vendimi i Komunës së Prishtinës për ta shndërruar unazën qendrore të kryeqytetit në qarkore njëkahëshe për automjetet, e cila ka krijuar kolona të gjata.

Testimi i qarkores njëkahëshe për automjetet, bëhen kolona në Prishtinë

Shija e redaktorit

111 vjet që nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Sot 111 vjet më parë në Vlorë, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën pavarësinë e shtetit shqiptar. Kuvendi Kombëtar i Vlorës mbledhjen e tij të...

Presidentja Osmani udhëton për në Tiranë, merr pjesë në Samitin...

Presidentja e Kosovës, me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka udhëtuar për në Tiranë ku do të marrë pjesë në Samitin III...

“Revolta shqiptare ndaj osmanëve”, botimi i “The Spectator” më 1880...

Në një artikull të publikuar në revistën britanike, “The Spectator”, më 15 maj 1880, rrëfehet historia e një revolte shqiptare dhe shfaq vështirësinë që...

Të fundit nga rubrika