Tahiri: Ka humbur shpresa edhe të punësuarit po ikin nga Kosova

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka akuzuar Qeverinë e Kosovës se politikat e saj të dëmshme po çojnë në ikjen e njerëzve çdo ditë nga vendi. Ai theksoi se jo vetëm të papunët, por edhe punëtorët e sektorit publik po ikin nga vendi, duke pasur shpresë të humbur

Shefi i Grupit Parlamentar nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, e ka akuzuar Qeverinë e Kosovës se për shkak të politikave të saja, sipas tij, të dëmshme, njerëzit çdo ditë po ikin nga Kosova.

Ai para gazetarëve tha se Kosovën nuk po e lëshojnë vetëm të papunësuarit, por edhe të punësuarit e sektorit publik, të cilët, sipas tij, janë në gjendje jo të mirë.

“Nuk po ikin vetëm njerëzit e papunë, janë duke lypur mundësi me dalë jashtë njerëz nga sektori publik, për shkak se është humbur shpresa. Bllokada që po ndodh me paratë publike, bllokada e parlamentit, mosinvestimi dhe mostrajtimi i asnjë teme që lidhet me mirëqenie i bën njerëzit të ikin nga Kosova”, ka thënë ai.

Ndryshe, për shkak të mungesës së kuorumit të Kryesisë së Kuvendit, këtë javë nuk do të ketë seancë plenare.

Shija e redaktorit

Nga sot shqiptarët udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit

Nga dita e sotme qytetarët e Shqipërisë me pasaporta të rregullta mund të udhëtojnë pa viza drejt Azerbajxhanit. Ambasadori i Azerbajxhanit në Shqipëri, Anar Huseynov...

Tre oficerë të FSK-së diplomojnë në Kolegjin CGSC të ushtrisë...

Oficerët e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK), majorët Alban Bunjaku, Agron Murati dhe Alban Bujupi, pas studimeve njëvjeçare, diplomuan me sukses të lartë në...

Peja dhe Ulqini nënshkruajnë marrëveshjen e binjakëzimit si qytete

Kryetari i Pejës, Gazmend Muhaxheri ka pasur një mysafir të veçantë në zyrën e tij të shtunën. Ai priti me nderime kryetarin e Ulqinit, Genc...

Të fundit nga rubrika