Tahiri krahason rrugën Prishtinë – Podujevë me rrugë në Kandahar

Tahiri ka thënë se situata e njëjtë gati është edhe në rrugët për Gjakovë, Mitrovicë e Gjilan teksa e ka quajtur qeverinë aktuale të paaftë "për të bërë punë të hajrit"

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka krahasuar rrugën Prishtinë – Podujevë me rrugë në Kandahar.

Në një postim në Facebook, Tahiri ka thënë se situata e njëjtë gati është edhe në rrugët për Gjakovë, Mitrovicë e Gjilan, teksa e ka quajtur qeverinë aktuale të paaftë “për të bërë punë të hairit”.

“Rruga për Podujevë është bërë si rrugë për Kandahar, e rrezikshme, e dëmshme për njerëz e vetura dhe gati e patejkalueshme. Pothuajse në të njëjtën gjendje janë edhe rrugët për Gjakovë, Mitrovicë e Gjilan, pra në të katër anët e Kosovës rrugët janë të bllokuara, ndërsa lavdet nuk ndalen. Mirë është që në këta muajt që i kanë mbetur kësaj qeverie të përfundojë ndonjë rrugë dhe të dalë me diçka konkrete në këtë 4-vjeçar. Përndryshe, po shihet që ky kabinet qeveritar është i pazot me punu diçka të hairit për vendin”,  ka shkruar Tahiri në Facebook.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika