Tahiri – Kurtit: Lëri rimat me filtera e bojlera, po përfundoje ndonjë projekt se të shkojë mandati 4-vjeçar me rima

Drejtuar kryeministrit, Albin Kurti, Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, i është drejtuar Kurtit, duke i thënë se i “shkoi mandati me rima”

Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, i është drejtuar kryeministrit Albin Kurti, duke shkruar se mandati 4-vjeçar i shkoi me rima.

Përmes një postimi në “Facebook”, Tahiri është shprehur se 17 shkurtit, ndër të tjera, i kanë dhënë kuptim njohjet e shtetësisë dhe, sipas tij, themelimi i Ushtrisë.

“17 shkurtit i kanë dhënë kuptim njohjet e shtetësisë, i kanë dhënë kuptim themelimi i ushtrisë, pavarësimi energjetik, rregullimi i statutit të Trepçës, rritjet e pagave, orët shtesë për policinë e shumë shumë vendime të tjera. Lej more rimat me filtera e bojlera, po përfundo naj projekt a ndonjë rrugë se të shkojë mandati 4-vjeçar me rima,” shkruan Tahiri.

Shija e redaktorit

Spanja kampione e Evropës për herë të katërt

Ka mbaruar super ndeshja mes Spanjës dhe Anglisë në kuadër të finales së Kampionatit Evropian 2024. Pas një loje fantastike, Spanja ka përmbyllur ndeshjen me...

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Të fundit nga rubrika