Takohen Maqedonci dhe Rama, diskutojnë rreth bashkëpunimit në mes të dy institucioneve

Në takimin e sotëm në mes të ministrit të Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, dhe kryetarit të Prishtinës, Përparim Rama, është diskutuar rreth bashkëpunimit ndërmjet dy institucioneve

Pamje nga takimi

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, është takuar sot me kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama.

Në këtë takim, Maqedonci dhe Rama kanë diskutuar rreth bashkëpunimit ndërmjet dy institucioneve në fushën e emergjencave civile, ngritjes së kapaciteteve reaguese të kryeqytetit në rast të fatkeqësive natyrore si dhe rasteve të shkaktuara nga vetë dora e njeriut.

Pamje nga takimi

Ministri i Mbrojtjes dhe kryetari i Prishtinës janë dakorduar për koordinim të vazhdueshëm ndërinstitucional.

Shija e redaktorit

Realizohet fotografia familjare e samitit në Tiranë

Siç e do zakoni, pjesëmarrësit në samitin “Ukrainë-Europa Juglindore”, që po mbahet në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, kanë realizuar “fotografinë familjare” Presidenti i Ukrainës,  Vlodymyr...

Osmani: Momenti i njohjes së Kosovës do të vijë bashkë...

Në Tiranë ka nisur mbërritja e liderëve nga Evropa juglindore në samitin për Ukrainën, që po organizohet me ftesë të kryeministrit të Shqipërisë, Edi...

Cristiano Cardoso, braziliani i Drenicës

Po stërvit shumë larg nga shtëpia, por në Skenderaj ndihet sikur në shtëpi. Cristiano Cardozo është portieri brazilian i Drenica Futsal, të cilin krahas punës...

Të fundit nga rubrika