Tasholli për VV-në: Në mungesë të rezultateve publikojnë video

Analisti politik, Ismail Tasholli, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosja po e sulmon opozitën në mungesë të rezultateve të punës

Ismail Tasholli, analist politik

Analisti politik, Ismail Tasholli, i ka konsideruar si joserioze videot e publikuara nga Lëvizja Vetëvendosje, ku sulmohen partitë opozitare.

Tasholli në “Debat Plus”, ka thënë se brenda LVV-së ka njerëz që kanë bërë skandale dhe nuk janë pjesë e videove të publikuara nga ta.

Sipas tij, mungesa e rezultateve bën që partia në pushtet të merret me video.

Tasholli është shprehur se LVV nuk po mund të dalë nga mentaliteti i opozitës për shkak të qëndrimit të gjatë në opozitë.

“Mënyra e selektimit e argumentimit në video është e anshme dhe jo serioze. Si mbërriti LVV, tërë njerëzit që i ka brenda vetes që kanë qenë akterë shumë të rëndësishëm dhe me skandale, mos me i fut në video dhe të flasë për persona të tjerë”, ka thënë Tasholli.

“Një jetë e tërë e quar në opozitë nuk po mbërrin të adaptohet në mendësinë e pushtetit. Do të ishte normale të flitet për punë të VV-së dhe jo për video të VV-së. Po flasim për video si mungesë e rezultateve të punës, kjo është për keqardhje”, ka vijuar ai.

Tasholli e ka përmendur edhe ministrin Liburn Aliu, i cili sipas tij dyshohet për keqpërdorime të pozitës së tij. Sipas tij LVV-ja duhet ta fus edhe atë në videot që po i publikon.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

“Takimi sekret” Kosovë-Serbi në Zvicër, u mbajt një javë pas...

Përfaqësuesit kosovarë dhe ata serbë kanë zhvilluar “takime sekrete” në Zvicër, lidhur me situatën mes të dyja vendeve. Kështu ka raportuar ditë më parë mediumi...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Të fundit nga rubrika