Të dielën zhvillohet finalja e madhe e turneut IEM Dallas CS:GO – ENCE kundër Cloud9

Nuk ka mbetur edhe shumë për t’u mësuar fituesi i turneut dhe njëherësh, fituesi i 100 mijë dollarëve

Finalja e turneut IEM Dallas CS:GO do të zhvillohet të dielën mes ENCE dhe Cloud9.

Edhe pse në mungesë të lojtarit Spinx, Ekipi i ENCE është duke e zëvendësuar me veteranin Snax.

Në ndeshjen e gjysmëfinales, ENCE e mposhti ekipin FURIA me rezultat 2:0 me mapa.

Ndërsa, ekipi i Cloud9 mposhti ekipin BIG me rezultat 2:1 me mapa në ndeshjen e dytë të gjysmëfinales.

Finalja mes ENCE dhe Cloud9 do të zhvillohet në formatin ‘Bo5’, duke filluar nga ora 18:00.

Dy ekipet nuk kanë pasur përballje mes vete që nga Majori i kaluar, i cili u mbajt në Stokholm të Suedisë, e cila asokohe ishte fituar nga ekipi Cloud9.

Për ekipin fitues do të ndahen 100.000 dollarë, ndërsa vendi i dytë do të fitojë 42.000 dollarë.

Ndeshjen mund ta ndiqni nga ora 18:00 në kanalet zyrtare të ESL në platformën Twitch.

Formacionet e të dyja ekipeve

ENCE 

Pavle ‘Maden‘ Bošković

Paweł ‘dycha‘ Dycha

Janusz ‘Snax‘ Pogorzelski

Marco ‘Snappi‘ Pfeiffer

Olek ‘hades‘ Miskiewicz


Cloud9

Abay ‘HObbit‘ Khasenov

Sergey ‘Ax1Le‘ Rykhtorov

Dmitry ‘sh1ro‘ Sokolov

Timofey ‘interz‘ Yakushin

Vladislav ‘nafany‘ Gorshkov

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Nuredin Lushtakut dhe të tjerëve u caktohet masa e paraburgimit...

Ish-nënkryetarit të komunës së Skenderajt, Nuredin Lushtakut, dhe të pandehurve të tjerë, u është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh. Avokati i Nuredin Lushtakut,...

Të fundit nga rubrika