Të dielën, BKT Superliga e Kosovës vjen vetëm me një ndeshje

Të dielën e 14 gushtit do të zhvillohet vetëm një ndeshje në kuadër të javës së parë të sezonit të ri 2022/23 në BKT Superligën e Kosovës

Të shtunën e 13 gushtit janë zhvilluar tri ndeshje, ndërsa për sot ( e diel ) ishin në plan të zhvilloheshin dy ndeshje në mënyrë që ta kompletonin xhiron.

Ndeshja e parë planifikohej të ishte mes Malishevës dhe Ballkanit, mirëpo për arsye të  angazhimit të kampionit aktual në garat evropiane ndeshja është shtyrë.

Megjithatë, do të zhvillohet vetëm një ndeshje e ajo do të jetë në mes Drenicës dhe Llapit, e cila do të zhvillohet në Klinë.

Loja mes Drenicës dhe Llapit pritet të fillojë nga ora 17:00 në stadiumin “18 Qershori”.

 

Shija e redaktorit

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Ndryshimi që erdhi nga protestat e studentëve këmishëbardhë të UP-së

“Liria mund të të mos bëjë të lumtur, por të bën njeri”. Këtë thënie e kujton Driton Lajçi, Nënkryetar i Unionit të Pavarur të Studentëve...

Më të lexuarat

Ymeri: Kurti është një hap para dialogut dhe marrëveshjeve me...

“Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është është një hap para në dakordim të dialogut dhe marrëveshjeve  me Serbinë”. Kështu, ka deklaruar analisti politik, Visar Ymeri,...

Maqedonia nuk i njeh letërnjoftimet serbe të institucioneve paralele

“Kjo nuk ka qenë temë diskutimi fare…” Kjo ishte përgjigjja e ministrit të Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në pyetjen nëse serbët mund ta kalojnë...

Dhunohet 13-vjeçarja, viktima është 8 muajshe shtatëzënë

“Jam frigu tha prej meje, dëmëthënë prej prindit. Jam frigu me tregu, kom mendu se hajt kurgjo nuk është”. Kështu nis rrëfimi i një ngjarjeje...

Të fundit nga rubrika