Të dielën, BKT Superliga e Kosovës vjen vetëm me një ndeshje

Të dielën e 14 gushtit do të zhvillohet vetëm një ndeshje në kuadër të javës së parë të sezonit të ri 2022/23 në BKT Superligën e Kosovës

Të shtunën e 13 gushtit janë zhvilluar tri ndeshje, ndërsa për sot ( e diel ) ishin në plan të zhvilloheshin dy ndeshje në mënyrë që ta kompletonin xhiron.

Ndeshja e parë planifikohej të ishte mes Malishevës dhe Ballkanit, mirëpo për arsye të  angazhimit të kampionit aktual në garat evropiane ndeshja është shtyrë.

Megjithatë, do të zhvillohet vetëm një ndeshje e ajo do të jetë në mes Drenicës dhe Llapit, e cila do të zhvillohet në Klinë.

Loja mes Drenicës dhe Llapit pritet të fillojë nga ora 17:00 në stadiumin “18 Qershori”.

 

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Video ekskluzive nga incidenti në Pejë

Një zënkë verbale në mes të pronarëve të dy dyqaneve në qytetin e Pejës, ka dërguar deri te përdorimi i armës së zjarrit. Sipas burimeve...

Babai i Marigona Osmanit: Në qoftë se Marigona do të...

Në Shëngjin kishin qëndruar rreth 3-4 orë, në një bisedë me Dardanin, babait të Marigona Osmanit i ishte dukur si njeri i qetë. Për...

Babai i Marigona Osmanit: Nëna e Krivaqës më thoshte kam...

Muhabi Osmani - babai i të ndjerës, Marigona Osmani, e ka përshkruar këtë të fundit si një vajzë të qetë, të urtë e të...

Të fundit nga rubrika