Të enjten do të mbahet ceremonia mortore e Vjosa Berishës në Teatrin Kombëtar të Kosovës

Shkumbin Istrefi përmes një postimi në rrjetin social ka njoftur të afërmit dhe familjarët e Vjosa Berishës për ceremoni mortore

Vjosa Berisha

Vëllai i Vjosa Berishës të mërkuren e 29 qershorit në rrjetin social Facebook ka njoftuar të afërmit se cermonia mortore do të mbahet ditën e enjte më 30 qershor.

“Informojmë të gjithë familjarët, miqtë dhe opinionin publik për ceremoninë mortore të së dashurës sonë Vjosa Berisha”.

Homazhet në Teatrin Kombëtar të Kosovës do të mbahen nga ora 14:00-15:00;

Mbledhja komemorative në Teatrin Kombëtar, organizuar nga Ministria e Kulturës (salla e madhe e TKK) do të mbahet nga ora 15:00-16:00;

Ndërsa ceromonia e varrimit do të mbahet në ora 17:00 në varrezat e Prishtinës (Arberi).

Kurse e pamja organizohet për tri ditë rresht, me 1, 2 dhe 3 korrik (e premte – e diel) në Hotel Grand, Prishtinë (kati 1), prej orës 11:00-18:00.

Vdes regjisorja e njohur Vjosa Berisha

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

Tentim grabitje e armatosur në një market të Gjilanit

Një tentim grabitje ka ndodhur në komunën e Gjilanit, më saktësisht në marketin Tina. Punëtorët e marketit ia kanë dalë t'ia marrin armën nga dora...

Videoja që po pretendohet të jetë xhiruar në Leposaviq, Policia...

“Njoftimi është marrë nga rrjetet sociale. Është njoftuar Prokuroria Themelore në veri të Mitrovicës. Duhet të vërtetohet autenticiteti i videos. Përndryshe nuk dihet lokacioni...

Kush është lojtari më i mirë në botëror deri më...

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror”, trajneri i njohur Ismet Munishi ka treguar se cili futbollist i ka pëlqyer më së shumti deri më...

Të fundit nga rubrika