Të enjten seancë e jashtëzakonshme për tekstet shkollore, shtyhet interpelanca e Kurtit për Martin Berishajn

"Në ora 10:00 do të kemi seancë të rregullt. Me 14 shtator mbahet seanca e radhës, në orën 14:00. Në këtë seancë do të diskutohet për situatën me libra.Interpelanca për ambasadorin Martin Berisha, është shtyrë për një kohë tjetër, në koordinim me Zyrën e Kryeministrit dhe deputetët e PDK-së"

Kuvendi i Kosoves

Të ejten e 14 shtatorit, Kuvendi do të mbajë seancë të jashtëzakonshme për tekstet shkollore ka bërë të ditur shefja e Grupit Parlamentar të VV-së, Mimoza Kusari-Lila.

Këtë e bëri të ditur në një konferencë për media pas mbledhjes së kryesisë gjatë ditës së hënë. Ajo ka theksuar se interpelanca e kryeministrit Albin Kurti, e caktuar për të enjten për ambasadorin Martin Berishaj, do të shtyhet për afat të pacaktuar.

“Në ora 10:00 do të kemi seancë të rregullt. Më 14 shtator mbahet seanca e radhës në orën 14:00. Në këtë seancë do të diskutohet për situatën me libra. Interpelanca për ambasadorin Martin Berisha është shtyrë për një kohë tjetër në koordinim me Zyrën e Kryeministrit dhe deputetët e PDK-së. Presim një sesion të mbarë vjeshtor. Natyrisht që opozita ka format e saj, por ne presim angazhim maksimal”, ka thënë Kusari-Lila.

Shija e redaktorit

Rama: Mirëmengjes me përulje e nderim për Afrim Bunjakun

“MIRËMËNGJES me përuljen me nderim për efektivin e Policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili dha jetën në krye të detyrë”. Kështu ka shkruar kryeministri  Shqipërisë...

Tragjedia e 24 shtatorit, sulmi terrorist dhe vrasja e policit...

Këtë të hënë, më 25 shtator, u vendos të shpallet ditë zie shtetërore, derisa i gjithë vendi u trondit nga një sulm terrorist. Tragjedia vazhdoi...

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Bakusë

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka fituar medaljen e artë ne Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit Gjakova e mposhti gjeorgjianen...

Të fundit nga rubrika