Të hënën rifillon procesi mësimor në Klinë

Siç ka njoftuar Drejtoria Komunale e Arsimit në Komunën e Klinës, procesi edukativo-mësimor në të gjitha shkollat e komunës së Klinës dhe në çerdhen e qytetit do të rifillojë të hënën

Ilustrim

Drejtoria Komunale e Arsimit në Komunën e Klinës, ka njoftuar të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe qytetarët se të dielën e 23 janarit, do të rifillojë procesi edukativo-mësimor në të gjitha shkollat e komunës së Klinës dhe në çerdhen e qytetit.

Sipas këtij njoftimit, procesi mësimor nga e hëna do të vazhdojë me orar të rregullt.

Ndërsa për datën e zëvendësimit të procesit mësimor për ditën e premte do të njoftoheni nga drejtoritë e shkollave përkatëse.

Gjatë javës së fundit ka pasur vërshime në vend dhe komunat më të prekura janë: Skenderaj, Mitrovicë e Jugut, Istog dhe Klinë.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika