Të premten, Arjan Tase del para Gjykatës së Vlorës për vrasjen e 7-vjeçares

Të martën në Himarë të Vlorës ka humbur jetën një fëmijë rreth moshës 7-vjeçare, pasi është goditur nga një skaf. I akuzuari Tase, njëherësh drejtuesi i skafit në fjalë pritet të gjykohet të premten

Arjan Tase, i cili u arrestua para 3 ditësh, per aryen se drejtonte skafin që goditi për vdekje 7-vjeçaren, do të dalë në mëngjesin e së premtes para Gjykatës së Vlorës për masën e sigurisë

Ish-efektivi Tase pritet të dalë para Gjykatës në orën 10:30.

Ndër të tjera, një ditë më parë Prokuroria e Vlorës rrëzoi të gjithë hetimin e bërë nga Agjencia për Mbikëqyrjen Policore për Arjan Tasen, për të cilin ngriti akuzën e vrasjes nga pakujdesia.

Akuza e qytetit bregdetar ka dërguar dosjen në gjykatë dhe mbi Tasen ka ngritur akuzën e vrasjes me dashje, transmeton Euronews.al.

Të martën e 2 gushtit në Himarë të Vlorës ka humbur jetën një fëmijë rreth moshës 7-vjeçare, pasi është goditur nga një skaf rreth orës 14:00 në Plazhin e Potamit.

Fëmija ishte duke u larë në det, aty është përplasur nga pjesa ballore e gomones dhe më pas trupi i tij është prerë nga helikat.

I jepet lamtumira e fundit 7-vjeçares që humbi jetën në Himarë

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Qeveria çanëtarëson anëtarët e SBASHK-ut, thotë se duhet të anëtarësohen...

Qeveria e Kosovës ka çanëtarësuar anëtarët e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës. Kjo është konfirmuar për Portali Dukagjini, nga anëtarja e Këshillit...

Haliti pas videos së LVV-së: Rrugaçëve nuk u jap llogari,...

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se ai nuk u jep llogari “rrugaçëve”, por vetëm institucioneve të shtetit. Një reagim i...

Tahiri: Nëse nuk ekzekutohen pagat brenda pesë ditëve, do të...

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, ka thënë se mësimi në Kosovë filloi në mënyrën më të keqe të mundshme. “Sepse nxënësit, mësimdhënësit...

Të fundit nga rubrika