Të premten do të shpallet fituesi në emisionin N’Shej

Të premten me fillim nga ora 22:00, do të shpallet fituesi i sezonit të parë të emisionit N’Shej në Radio Televizionin Dukagjini

Finalja e madhe e emisionit N"shej do të zhvillohet të premten

Finalja e shumëpritur e emisionit N’Shej në Radio Televizionin Dukagjini do të zhvillohet të premten, me fillim nga ora 22:00, ku do të shpallet fituesi përformuesi më i mirë i aftësisë së saktësisë, dhe shpejtësisë në gjuajtje me armë.

Për gjatë shtatë muajsh, me mbi 80 garues nga të gjitha trevat shqiptare, janë zhvilluar sfida tejet interesante.

Ndërsa, emisioni N’Shej, tashmë ka arritur në përfundim të sezonit të parë.

Foto ilustrim, nga emisioni N’shej

Në emisionin N’Shej u zhvillua gjuajtje të objektivave në distancë.

Ku është përfshirë një konkurrencë ekipore dhe individuale, e po ashtu dhe performanca e ekipit është vlerësuar duke përmbledhur rezultatet e anëtarëve të ekipit individual.

Foto nga emisioni N’shej

Në këtë episod, i cili do të jetë i fundit për këtë sezon, janë në garë katër finalistë, ku njëri prej tyre do të marrë me vete çmimin e madh.

Ndiqeni emisionin, nga ora 22:00 ne ekranin e RTV Dukagjinit, pasi do të jetë episodi final dhe do të shpallet kampioni i këtij sezoni, në gjuajtje me armë.

Shija e redaktorit

Publikohen foto të rralla të “The Beatles” duke performuar në...

Imazhet janë realizuar në vitin 1961, një vit para se të publikohej kënga e tyre debutuese Love Me Do. Fotot tregojnë Sir Paul McCartney dhe...

Intervistë me Mimoza Hasani-Pllana, flet për poezitë dhe kategoritë e...

“Shtegtimi i shqipes në Evropë”, "Komunikimi ndërkulturor” dhe “Poezia e Kosovës në tri kontekste”, janë disa nga librat e fundit të autores, Mimoza Hasani-Pllana. Talentin...

Qenësia e Zarathustrës së Niçes në shqip nga Taulant Hatia

“Njeriu është diçka që duhet të mposhtet. Njeriu është një litar, i lidhur midis kafshës dhe mbinjeriut - një litar mbi një humnerë. Ajo...

Më të lexuarat

Qeveria çanëtarëson anëtarët e SBASHK-ut, thotë se duhet të anëtarësohen...

Qeveria e Kosovës ka çanëtarësuar anëtarët e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës. Kjo është konfirmuar për Portali Dukagjini, nga anëtarja e Këshillit...

Haliti pas videos së LVV-së: Rrugaçëve nuk u jap llogari,...

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë se ai nuk u jep llogari “rrugaçëve”, por vetëm institucioneve të shtetit. Një reagim i...

Vuçiq: Kam frikë se beteja e Stalingradit do të vijë...

I pari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është shprehur se ka frikë, se mund të  ndodh një betejë e ngjashme me  atë të Stalingradit, ku...

Të fundit nga rubrika