Të shtëna masive në Monterey Park të Kalifornisë, të paktën 10 të vdekur

Mediat në Shtetet e Bashkuara të Amerikës po raportojnë se të shtëna masive janë dëgjuar në Montrey Park të Kalifornisë, ku kanë mbetur disa persona të vdekur

Policia në skenën e të shtënave në Monterey Park (foto: Los Angeles Times)

Në Monterey Park të Kalifornisë, ShBA, si pasojë e disa të shtëna, raportohet se kanë mbetur dhjetë persona të vdekur, ndërsa rreth 16 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

“Los Angeles Times” raportoi se të shtënat u dëgjuan diku pas orës 22:00, pranë vendit ku festohej Viti i Ri Hënor Kinez. Dhjetëra mijëra njerëz ishin mbledhur të shtunën për fillimin e një festivali dyditor, një nga ngjarjet më të mëdha të Vitit të Ri Hënor në rajon.

“Pak detaje ishin të disponueshme, duke përfshirë numrin e njerëzve të qëlluar. Komunikimet e brendshme të policisë thanë se kishte disa viktima”, shkruan “Los Angeles Times”.

Shija e redaktorit

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Arti dhe kultura janë letërnjoftim nacional

Selman Jusufi, i cili ka studiuar Artin dramatik në Universitetin e Prishtinës, nga viti 1973 deri më 1985, ka qenë i angazhuar në Teatrin...

Më të lexuarat

Kush ishte Nysret Cena, 48-vjeçari që u vra në Kaçanik?

Personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik mësohet se është Nysret Cena. Nysret Cena ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare...

Lajçak ‘befason” thotë se me Kurtin kanë rënë dakord që...

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Miroslav Lajçak, ka njoftuar nëpërmjet rrjetit të tij social se është në Kosovë, për të...

Detaje nga rasti ku ishte përfshirë Nysret Cena, Gjykata e...

Nysret Cena është personi që ka mbetur i vrarë në mbrëmjen e së hënës në Kaçanik. Ai ishte pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës...

Të fundit nga rubrika