Të shtëna më armë në koncertin e këngëtares shqiptare

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Ava Max, së fundmi ka filluar që të mbajë turne mbarëkombëtar. Në koncertin e mbajur në Filadelfia të ShBA-së më datën 4 korrik, për ditën e pavarësisë të Shtetve të Bashkuara të Amerikës, u qëlluan dy oficerë policie

Të shtëna me armë zjarri në koncertin e Ava Max

Më 4 korrik, në Filadelfia të ShBA-së është mbajtur koncerti i Ava Max për ditën e pavarësisë së ShBA-së.

Këngëtarja e muzikës pop Ava Max është shkatërruar pas ngjarjeve të të shtënave të 4 korrikut në Filadelfia të Pensilvanisë, pak pasi ajo performoi në koncertin “Wawa Welcome America”.

Ava Max

Në një deklaratë të re të postuar në mediat sociale, Max ndau ngushëllimet dhe shkatërrimin e saj pas sulmit me armë.

“Nuk e di se në çfarë ka ardhur ky vend. Kudo që shkojmë jemi të tmerruar. Jemi të traumatizuar. Kjo duhet të marrë fund. Unë lutem që të gjithë të qëndrojnë të sigurt në shfaqjet dhe ngjarjet e ardhshme”, ka shkrua Max.

Ilustrim

Këngëtari i “Kings & Queens” dhe Jason Derulo performuan në një koncert të 4 korrikut në Filadelfia të hënën si dhe Tori Kelly dhe një fishekzjarr spektakolar pasoi setin e tyre. Të shtëna me armë shpërthyen në Centre City teksa shfaqjes po i vinte fundi.

Rreth orës 21:50, teksa të gjithë po shikonin fishekzjarrët për t’i dhënë fund ngjarjes, dy oficerë policie që punonin në festimet u qëlluan pranë Muzeut të Artit në Filadelfia. Qindra të pranishmit u larguan nga vendi i ngjarjes.

Kryetari i bashkisë së Filadelfias Jim Kenney shkroi në Twitter për të shtënat e 4 korrikut: “Të shtënat sonte në Parkway janë një incident vërtet i tmerrshëm për qytetin tonë. Jam thellësisht mirënjohës që dy oficerët nuk u plagosën rëndë dhe janë trajtuar e liruar nga spitali.

“Ne do të vazhdojmë të bëjmë gjithçka që mundemi për të luftuar dhunën me armë në qytetin tonë – duke përfshirë marrjen e një numri rekord të armëve nga rrugët – por ne po bëjmë një betejë të vështirë. Ne po i lutemi ligjvënësve që të na ndihmojnë të ndalojmë fluksin e armëve në vendin tonë”, vazhdoi ai.

Shija e redaktorit

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës Muhamet Hyseni zyrtarizohet tek AC...

Të verdhit e rrezikshëm siç njihen në futbollin danez “AC Horsens” kanë arritur të bëjnë goditje të rëndësishme për afatin e ri kalimtar të...

Fermeri 74 vjeçar i shtëpisë së të moshuarve e funksionalizon...

Domate, speca, tranguj, kunguj e plot lloje të tjera perimesh janë të gjeturat e stinës në këtë serrë, mu në zemër të kryeqytetit. Ajo gjendet...

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Të fundit nga rubrika