Të shtëna me armë në qytetin rus lanë 4 të vdekur, përfshirë edhe një person të armatosur

Autoritetet ruse, kanë njoftuar se një person i ka qëlluar për vdekje tre persona dhe më pas e ka vrarë veten

Flamuri i Rusisë

Autoritetet ruse thonë se një person i armatosur të enjten hapi zjarr në një qytet jugor duke plagosur për vdekje tre persona dhe më pas edhe veten.

Dhuna ndodhi në qytetin Krymsk në rajonin Krasnodar, rreth 1200 kilometra (750 milje) në jug të Moskës.

Sipas agjencisë shtetërore të lajmeve Tass Alexander Runov, një zëdhënës i ministrisë së brendshme rajonale, tha se personi i armatosur qëlloi dy punonjës në një qendër mjekësore lokale dhe më pas doli jashtë, duke qëlluar mbi kalimtarët dhe duke vrarë një prej tyre. Po ashtu, një person tjetër ka mbetur i plagosur.

Runov u citua të ketë thënë se pas të shtënave mund të qëndronin tensionet mbi divorcin e të armatosurit.

Shija e redaktorit

Xhubleta shqiptare në 110- vjetorin e Pavarësisë bëhet pjesë Komitetit...

Ministrja e Kulturës së Shqipërisë, Elva Margariti, përmes një videoje të publikuar në llogarinë zyrtare të Ministrisë së Kulturës në Facebook, ka bërë të...

Me pushkë e me penë – 110 vjet shtet

Gjithçka, nisi më 28 Nëntor të vitit 1443. Në këtë ditë, heroi kombëtar i shqiptarëve, Gjergj Kastrioti, ngriti flamurin e shqiponjës dykrenare mbi Kalanë e...

“Nëntori i Ftohtë” i regjisor Ismet Sijarina, nga tash e...

Filmi i metrazhit të gjatë artistik “Nëntor i ftohtë” me regjisor Ismet Sijarina, është bërë pjesë e Netflix International, shërbimit të transmetimit të shfaqjeve...

Më të lexuarat

“Për shkak të Qeverisë Kurti 1, djali im nuk do...

Ish-ministrja e Kulturës Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, në emisionin ‘Personale’ me Krenare Vokshi-Shala, ka treguar se si djali i saj, Rroni, i cili...

Gruaja që u keqtrajtua tash është në gjendje të mirë

Zhaneta Nura, vajza e gruas e cila u maltretua fizikisht dhe psiqikisht nga një infermiere, tash është mirë dhe është qetësuar. Nura këtë e tha...

Vrasja në QKUK: Gruaja e vrarë ishte shtatzënë, u qëllua...

Gruaja shtatzënë e cila ka humbur jetën, është qëlluar me armë zjarri nga një person i cili dyshohet se është burri i saj. Kështu...

Të fundit nga rubrika