Të shtëna me armë zjarri në Podujevë, arrestohen tre persona

Ilustrim

Pas një mosmarrëveshjeje mes disa personave ka pasur të shtëna me armë zjarri në Podujevë

Për këtë rast janë arrestuar tre persona të dyshuar.

Sipas raportit të Policisë, rasti ka ndodhur dje (e martë 18 qershor), ku janë konfiskuar një pistoletë me 9 fishkë, 5 gëzhoja dhe dy vetura.

“Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje,” shkruhet tutje në raportin e Policisë.

Shija e redaktorit

Spanja në finale, mposht Francën

Kombëtarja e Spanjës ka arritur kualifikimin në finale të Euro 2024, pasi mposhti me rezultat 2:1 kombëtaren e Francës në gjysmëfinale. Në pjesën e dytë...

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e...

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Santa Coloman në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Blinken duartroket rolin e Osmanit për hapjen e qendrës rajonale...

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka vlerësuar rolin e presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, në hapjen e qendrës rajonale “Gratë, Paqja dhe Siguria”...

Të fundit nga rubrika