Të shtunën votohet për anëtarët e Kryesisë së Partisë Demokratike

Të shtunën e 28 majit do të votohet për anëtarët e Kryesisë së Partisë Demokratikë në Shqipëri. Në listë janë 47 emra, ku 20 prej tyre do të jenë anëtarë të Kryesisë së Partisë Demokratike

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike do të mbahet të shtunën e 28 majit, në të cilin do të votohen 47 emra, ku 20 prej tyre do të jenë anëtarë të Kryesisë së Partisë.

Në mbledhjen e mbrëmshme të Komisionit të Rithemelimit, është publikuar lista me 47 emra që do të votohen të shtunën.

Në këtë listë janë emrat e Arben Imami, Jozefina Topalli, Bujar Nishani, por mungon emri i Albana Vokshit dhe Edi Palokës.

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, në një komunikatë për media të premtën është shprehur se nënkryetarët dhe organet e reja drejtuese do të përcaktohen në një mbledhje të ardhshme të Këshillit Kombëtar.

Statuti i Partisë Demokratike parashikon që një prej nënkryetarëve të partisë, të mbajë edhe postin e kreut të grupit parlamentar në Kuvend.

 

Sali Berisha reagon mbi vendimin për rekurset në Gjykatën e Lartë

Shija e redaktorit

Rama takohet me udhëheqësit e Katarit, i fton ata për...

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se së bashku me Presidenten e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar në Katar për një vizitë...

Osmani uron Suedinë pasi iu hap rruga për anëtarësim në...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar Suedinë pasi asaj iu hap rruga për anëtarësim në NATO, meqë Hungaria miratoi të hënën kandidaturën e...

Osmani takohet me emirin e Katarit, flasin për trajtimin e...

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është pritur në takim nga emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin Hamad Al Thani, me të cilin ka biseduar...

Të fundit nga rubrika