Tensione në fund të ndeshjes mes Ballkanit dhe Llapit

Fundi i ndeshjes finale të Superkupës së Kosovës ndërmjet Llapit dhe Ballkanit u shoqërua me tensione në fushë

Ilustrim

Ballkani ka regjistruar një tjetër sukses historik duke fituar për herë të parë Superkupën e Kosovës.

Ndeshja e zhvilluar të shtunën e 21 janarit po mbyllej me rezultat 0-1, gol të cilin e shënoi në minutën e 62-të të ndeshjes Lumbardh Dellova.

Megjithatë, fundi i ndeshjes ishte plotë me tensione që u zhvilluan në fushë.

Pati përleshje mes lojtarëve, është dashur edhe ndihma e stafeve të të dyja skuadrave në mënyrë që personat të largohen nga përleshja.

E gjithë situata doli jashtë kontrollit pas një dueli që Francisco Rivera e pati me Lumbardh Dellovën në mesfushë.

Rivera, siç shihej në transmetim të drejtpërdrejtë, e ka goditur fillimisht në gjoks Dellovën, e më pas kanë ndërhyrë lojtarët e tjerë dhe banka rezervë për të qetësuar situatën.

Tensioni në fushë mes lojtarëve ndodhi në minutën e 93-të të ndeshjes.

Shija e redaktorit

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Libraria Dukagjini vjen me “BookFest” në Albi Mall

Libraria “Dukagjini” dhe “Albi Mall” kanë bashkuar forcat për një superfestë të librit, me shumë aktivitete e superatmosferë. Për dhjetë ditë me BookFest-in e librarisë...

Më të lexuarat

FES të hënën publikon draft-statutin e Asociacionit

Fondacioni Friedrich Ebert (FES), të hënën e 30 janarit, do të prezantojë draft-statutin për “Asociacionin e Komunave në të cilat Komuniteti Serb i Kosovës...

Plagosja e nënës dhe vajzës në Fushë Kosovë – Si...

Një plagosje ndodhi të shtunën rreth orës 11:45 në rrugën ‘Besa Besë’ në Fushë Kosovë, ku nënë e bijë u plagosën nga një i...

Hetimet e para të IPK-së: Sabit Islami vdiq pasi plagosi...

Ndonëse ende nuk dihen shkaqet e plagosjes së dy grave në Fushë Kosovë, siç është raportuar gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë, i dyshuari...

Të fundit nga rubrika