Tentim grabitje e armatosur në një market të Gjilanit

Një tentim grabitje ka ndodhur në një market të Gjilanit, që personi i cili tentoi një gjë të tillë ka qenë i armatosur

Ilustrim

Një tentim grabitje ka ndodhur në komunën e Gjilanit, më saktësisht në marketin Tina.

Punëtorët e marketit ia kanë dalë t’ia marrin armën nga dora grabitësit dhe më pas, Policia rajonale ka ndërhyrë për të arrestuar personin.

Inicialet e grabitësit janë S.I., 40-vjeçar.

Vlen të theksohet se grabitësi dyshohet se ka qenë i përfshirë edhe në një grabitje tjetër, e cila ka ndodhur në një pikë karburanti në Gjilan, më 16 nëntor të këtij viti.

RTV Dukagjini ka arritur të sigurojë pamjet e kapura nga kamera e marketit Tina, ku shihet personi duke tentuar ta realizojë një grabitje, ndërkohë që ai është edhe i armatosur.

Shija e redaktorit

Albina Kelmendi dhe familja do të performojnë në natën e...

Shqipëria e cila këtë vit prezantohet nga Albina Kelmendi me familje me këngën “Duje”, do të performojnë në natën e dytë gjysmëfinale, më 11...

Komuna e Prishtinës publikon çmimet e reja për trafikun urban

Komuna e Prishtinës në kuadër të Marrëveshjes së Kredisë mes Trafiku Urban Prishtinë dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZh), me qëllim të...

Libraria “Dukagjini” fiton çmimin FIDES 2022 për kontributin korporativ

Libraria "Dukagjini" ka marrë të mërkurën e 18 janarit çmimin FIDES 2022 për kontribut korporativ. Ky çmim librarisë "Dukagjini", ju dha për kontributin e vazhdushëm...

Më të lexuarat

‘Rikthehet’ analisti Dardan Gashi në Debat Plus me sondazh të...

Analisti Dardan Gashi, është rikthyer në emisionin Debat Plus në RTV Dukagnini, pasi kishte lëshuar debatin në mënyrë demostrative pas shfaqjes së një sondazhi...

“Takimi sekret” Kosovë-Serbi në Zvicër, u mbajt një javë pas...

Përfaqësuesit kosovarë dhe ata serbë kanë zhvilluar “takime sekrete” në Zvicër, lidhur me situatën mes të dyja vendeve. Kështu ka raportuar ditë më parë mediumi...

I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania, 25-vjeçari nga Kosova...

Një 25-vjeçar nga Kosova është ndaluar në Morinë, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania. Policia njofton se i riu me inicialet J. D,...

Të fundit nga rubrika