Tentim vrasje për shkak të një borxhi në Klinë, arrestohet i dyshuari

Një person është arrestuar në fshatin Leskoc të Klinës, i dyshuar për tentim vrasje

Policia e Kosovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar një person në fshatin Leskoc të Klinës, i cili dyshohet për vrasje në tentativë.

Sipas njoftimit, të hënën, në vendngjarje Policia e ka takuar viktimën, i cili ka deklaruar se i dyshuari i kishte shkuar te shtëpia e viktimës dhe ia kishte kërkuar një borxh prej njё mijё (1000) euro, tё cilat ia kishte djali i viktimës pas blerjes se një automjeti nga i dyshuari, viktima ka deklaruar se nuk ka para pёr t’ia paguar borxhin.

“Pas këtij deklarimi, i dyshuari e kishte kanos viktimën me fjalët: Nga 1 shkurti mbyllu në shtëpi se do të vras ty ose djalin, nё atë moment i dyshuari e ka gjuajtur me armё nё drejtim tё viktimёs nga largësia prej 40-50 metra”, thuhet tutje në njoftim.

Nё vendngjarje thuhet se janë gjetur dhe konfiskuar, njё armë automatike AK47, trembёdhjetё gёzhoja kalibri, 7.62mm dhe pesё fishekë 6.35mm.

“I dyshuari ёshtё arrestuar, dhe pas intervistimit me urdhёr tё Prokurorit tё shtetit, ёshtё dёrguar nё mbajtje pёr 48-orё”.

Shija e redaktorit

Shefja e katalunasve në Parlamentin e Spanjës: S’do të ndalemi...

Partia katalunase “Junts per Catalunya” kanë marrë një iniciativë në Parlamentin e Spanjës për t’i kërkuar Qeverisë së Spanjës njohjen e pavarësisë së Kosovës...

Mark Rutte do të jetë në krye të NATO-s

Mark Rutte do të jetë sekretari i ardhshëm i Përgjithshëm i NATO-s, pasi të 32 anëtarët e aleancës ranë dakord që kryeministri holandez në...

Nëna e Leotrimit: Djali im paska qenë i krejt Kosovës

Gjatë së martës, më 18 qershor, që shënonin 25-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Skenderajt, është përuruar shtatorja Leotrim Ahmetit, 7-vjeçarit të vrarë gjatë...

Të fundit nga rubrika