Tentim vrasje për shkak të një borxhi në Klinë, arrestohet i dyshuari

Një person është arrestuar në fshatin Leskoc të Klinës, i dyshuar për tentim vrasje

Policia e Kosovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar një person në fshatin Leskoc të Klinës, i cili dyshohet për vrasje në tentativë.

Sipas njoftimit, të hënën, në vendngjarje Policia e ka takuar viktimën, i cili ka deklaruar se i dyshuari i kishte shkuar te shtëpia e viktimës dhe ia kishte kërkuar një borxh prej njё mijё (1000) euro, tё cilat ia kishte djali i viktimës pas blerjes se një automjeti nga i dyshuari, viktima ka deklaruar se nuk ka para pёr t’ia paguar borxhin.

“Pas këtij deklarimi, i dyshuari e kishte kanos viktimën me fjalët: Nga 1 shkurti mbyllu në shtëpi se do të vras ty ose djalin, nё atë moment i dyshuari e ka gjuajtur me armё nё drejtim tё viktimёs nga largësia prej 40-50 metra”, thuhet tutje në njoftim.

Nё vendngjarje thuhet se janë gjetur dhe konfiskuar, njё armë automatike AK47, trembёdhjetё gёzhoja kalibri, 7.62mm dhe pesё fishekë 6.35mm.

“I dyshuari ёshtё arrestuar, dhe pas intervistimit me urdhёr tё Prokurorit tё shtetit, ёshtё dёrguar nё mbajtje pёr 48-orё”.

Shija e redaktorit

Gjykata Ndërkombëtare Penale lëshon urdhër-arrest për Putinin

Gjykata Ndërkombëtare Penale (GjNP) ka lëshuar një urdhër-arrest për presidentin rus, Vladimir Putin. GjNP-ja pretendon se ai është përgjegjës për krimet e luftës, duke përfshirë...

Libraria “Dukagjini” në listën e ngushtë për çmimin prestigjioz të...

Libraria “Dukagjini” është futur në listën e ngushtë të të nominuarve për Çmimin Ndërkombëtar të Përsosmërisë, në kuadër të Panairit të Librit në Londër....

Lul Raka, shpalos kujtime në “Radar” për kohën e Pandemisë

Sot më 13 mars 2023, janë bërë tri vjet që kur pandemia COVID-19, preku Kosovën. Rasti i parë me koronavirus në botë mendohet të...

Të fundit nga rubrika