Tentoi ta godasë me thikë një grua, arrestohet i dyshuari në Mitrovicë

Policia e Kosovës
Policia e Kosovës

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një person në Mitrovicë, nën dyshimet për tentim vrasje.

Sipas njoftimit, i dyshuari ka tentuar që me thikë ta godasë viktimën e gjinisë femërore, teksa bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur në rrugën “Dibra”.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi me një mjet të mprehë ka tentuar ta godet viktimën femër kosovare. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim.

Shija e redaktorit

Lame: Me intervenimin e NATO-së, UÇK-ja u bë ushtri me...

Ish-gjenerali shqiptar i Divizionit të Kukësit, Kudusi Lame, për 24 vjetorin e bombardimeve të NATO-së drejt caqeve serbe ka thënë se Kosova kishte filluar...

Distria Krasniqi e argjendtë në Gjeorgji

Kampionia olimpike, Distria Krasniqi, në kategorinë -52 kg, ka fituar medaljen e argjendtë dhe 700 pikë olimpike në Paris 2024 në Grand Slamin e...

“Radar” me Edita Doli mbledh mbi 50 mijë euro për...

Mbi 50 mijë euro nga telefonatat dhe mjetet e dorëzuara në ambientet e Dukagjinit është shuma që është mbledhur deri tani për Gazmend Malokun,...

Të fundit nga rubrika