Tentoi të korruptonte një polic me 50 euro, arrestohet i dyshuari

"Është shoqëruar në stacionin policor i dyshuari mashkull kosovar pasi që, i ka ofruar ryshfet 50 euro zyrtarit policor për të kaluar kufirin me dokumente jo valid. Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt", thuhet në raport

Është arrestuar një person në Han të Elezit, nën dyshimin se ka tentuar të korruptojë me 50 euro një polic, me qëllim që të kalojë kufirin me dokumente të pavlefshme.

Kështu është bërë e ditur në raportin 24-orësh të policisë.

Pas intervistimit nga prokurori, i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Rasti është iniciuar si “dhënie e ryshfetit”.

“Është shoqëruar në stacionin policor i dyshuari mashkull kosovar, pasi i ka ofruar ryshfet 50 euro zyrtarit policor për të kaluar kufirin me dokumente jovalid. Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raport.

Shija e redaktorit

Presidentja Osmani nderohet me Çmimin e Evropës nga Fondacioni Pan-Europian

Fondacioni Fondacioni Pan-Evropian Richard Coudenhove-Kalergi i ka ndarë Presidentes së Kosovës Vjosa Osmani, çmimin e ‘Evropës’, për përkushtimin e saj ndaj raporteve me partnerët...

Nis ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë...

Ka filluar ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Sot diplomojnë 445 kadetë të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Republikës së Kosovës,...

Policia konfirmon arrestimin e Akil Gjakovës

Policia e Kosovës, ka arrestuar xhudistin Akil Gjakova, si të dyshuar për veprën penale dhunë në familje. Lajmin për Portalin Dukagjini e ka konfirmuar zëdhënësi...

Të fundit nga rubrika