Teqja e Madhe në Gjakovë përcjellë indinjatën e thellë për “aktin vandal e makabër të grabitjes në Teqe”

Teqja e Madhe e Gjakovës ka përcjellur indinjatën e thellë për “aktin vandal e makabër të grabitjes në Teqe”.

Kështu thuhet në një komunikatë për media ku theksohet se shuma e parave dhe gjërvae të tjera me vlerë, e grabitur në Teqe, ishte një pjesë e kursimeve disavjeçare tëShehut të Teqes së Madhe.

“Teqja e Madhe e Gjakovës përcjellë indinjatën e thellë për aktin vandal e makabër të grabitjes në Teqe. Shuma e parave ishte pjesë e kursimeve të Shehut, familjes Shehu dhe besimtarëve, me qëllim të investimit në rindërtimin përfundimtar të objektit të Teqes së Madhe në Marash-Hisar të Prizrenit”, thuhet në komunikatë.

Përmes kësaj komunikate është kërkuar nga organet e rendit që të zbardhet në plotni rasti.

“Shpresojmë që shumë shpejt organet e rendit dhe të drejtësisë ta kryejnë punën e tyre dhe ta zbardhin në plotni këtë rast”.

Shija e redaktorit

Panairi i 23-të i Librit: Triumfi i fjalëve të shkruara

Me moton 'Libri triumfon', më 6 qershor pritet të hapet edicioni i 23-të i Panairit të Librit, i cili organizohet nga Shoqata e Botuesve...

“Dance the Night” e Dua Lipës zgjidhet si kënga e...

Kënga “Dance the Night” e këngëtares me prejardhje nga Kosova, Dua Lipa ka kryesuar sondazhin e ri muzikor të kësaj jave. Fansat e muzikës votuan...

Policia heton incidentet në veri të Kosovës

Protestat janë duke vazhduar në tri komunat e veriut të vendit - Leposaviq, Zubin Potok dhe Zveçan. Policia e Kosovës ka njoftuar se situata...

Të fundit nga rubrika